Sportowy samochód do ślubu. Co wybrać? Ile to kosztuje?

przez | 12 stycznia 2021

Do ślubu można pojechać różnymi samochodami – własnym, udostępnionym przez rodzinę czy znajomych, ale także wynajętym z wypożyczani. Aby jednak podkreślić tę okoliczność, warto zdecydować się na takie auta, które wyróżniają się efektownym wyglądem i mogą jednocześnie wpisać się w motyw zaślubin. Wśród amatorów prędkości dużym powodzeniem cieszą się modele sportowe. To także kapitalny wybór!

Eleganckie auto do ślubu to sprawdzony sposób, aby zaakcentować ten niesamowity dzień. Wybór jest spory, dlatego przyszli nowożeńcy mogą przebierać w najróżniejszych ofertach. Wśród miłośników luksusowych aut premium największym powodzeniem cieszą się modele sportowe.

Jakie sportowe auta do ślubu są najpopularniejsze? Na jakich warunkach można je wynająć? Ile trzeba wtedy zapłacić za wypożyczenie takich prestiżowych maszyn?

Sportowe auta na ślub – co wybrać?

Poszukiwacze sportowych aut do ślubu mogą przebierać w najróżniejszych modelach. Jaki samochód do ślubu będzie zatem najlepszy? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Najlepiej kierować się wtedy swoimi indywidualnymi wymaganiami, a także wziąć pod uwagę przewodni motyw przyjęcia.

Wśród najpopularniejszych modeli znajduje się Mercedes AMG, który rozwija zawrotne prędkości i przy tym ma bardzo efektowną, sportową linię. To 2-litrowe turbo przyspiesza do setki w zaledwie 3,9 sekundy i osiąga prędkość do 270 kilometrów na godzinę.

Można postawić także na klasykę, na przykład na Porsche 911 Carerra – to legendarny samochód, który idealnie sprawdzi się na ślub. Również bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się Chevrolet Camaro oraz Dodge Challenger, które z pewnością przypadną do gustu fanom motoryzacji.

Intrygująca propozycja na wesele to także Audi R8. W paru polskich wypożyczalniach dostępne jest także Audi R8 V10 Decennium, które wyprodukowano tylko w 222 egzemplarzach. To samochód nazywany także autem Iron Mana, którym jeździł ł Robert Downey Jr. Ten limitowany model posiada silnik 5.2 FSI i olśniewa swoim ultranowoczesnym wzornictwem.

Oczywiście, to tylko parę propozycji. W wypożyczalniach na klientów czeka wiele innych modeli, które idealnie sprawdzą się na ślubną celebrę.

Ile kosztuje wynajem sportowego samochodu na ślub?

Wbrew pozorom, wypożyczalnia samochodów luksusowych wcale nie dyktuje bardzo wysokich cen za wynajem pojazdów z górnej półki. Koszty zależne są jednak od wielu czynników – nie tylko od wybranego pojazdu, ale również od czasu wynajmu i dodatkowych usług.

Auto do ślubu można wynająć z rozliczeniem na godziny albo na doby. Pierwsza opcja sprawdzi się wtedy, gdy samochodem planuje się pojechać tylko do ślubu, a potem na wesele. Wtedy można bez problemu zmieścić się w 2-3 godzinach. Gdy jednak planuje się wykorzystać je także do sesji zdjęciowej, lepszą opcją jest wynajem na doby – wtedy nie trzeba przejmować się upływającym czasem.

W pierwszym wariancie, czyli przy wynajmie na godziny samochody do ślubu kosztują zwykle 100-300 złotych za godzinę, wobec tego kilkugodzinny najem to zwykle cena od 300 do 1000 złotych. Natomiast wynajęcie pojazdu na cały dzień może wynieść od 1000 do 3000 złotych zależnie od wybranego modelu.

Z dokładnymi cennikami usług najmu można zapoznać się na stronach internetowych wypożyczalni samochodowych.

Niezależnie od wybranego samochodu oraz czasu najmu, warto pamiętać o tym, żeby zdecydować się na wcześniejszą rezerwację wybranego modelu. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, gdy okaże się, że danego dnia wymarzone auto jednak nie będzie dostępne. Rezerwację można wykonać również telefonicznie oraz przez internet – niekiedy konieczna jest wpłata zaliczki.