Połączenie złota i srebra we wnętrzu – luksusowy duet aranżacyjny

przez | 19 listopada 2020

Złoto i srebro to cenne kruszce, które kojarzą się głównie z biżuterią. Jednak reprezentujące je kolory mogą być również wspaniałym pomysłem na wykończenie wnętrza. Jak wykorzystać połączenie złota i srebra we wnętrzu, aby mogło ono uzyskać luksusowy wymiar?

Najczęściej aranżacje wnętrz kojarzymy z kolorami stonowanymi, między innymi bielą, beżem czy szarością. Jednak przestrzenie w salonie, kuchni czy łazienki można wykończyć także za pomocą kolorów, które natychmiast rzucają się w oczy. Złoto i srebro to dwie barwy, które także wspaniale sprawdzają się w różnych wystrojach.

Złoto i srebro w aranżacjach – przykłady

W kolorze złotym i srebrnym występuje nie tylko armatura do kuchni i łazienki. Również te metaliczne odcienie można zobaczyć w wielu innych osłonach.

Przykładowe rodzaje elementów w kolorach złotych i srebrnych:

  • elementy mebli – złocenia i srebrzenia na nogach, gzymsach, rantach, ramy mebli, na przykład stoliki z przeszklonymi blatami
  • karnisze przeznaczone do powieszenia firanek, zasłon
  • tkaniny obiciowe na meble tapicerowane – najlepiej prezentują się w wariancie welurowym
  • ramy luster i obrazów – proste i dekoracyjne, także zdobione w pałacowym stylu
  • klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych
  • lampy – wiszące, stojące, kinkiety i inne typy lamp
  • dekoracje – wazony, poduszki, bibeloty

Wobec tego połączenie złota i srebra we wnętrzu może przybierać naprawdę różnorodne formy, które wpisują się w założenia wielu pomysłów na wystrój. Zastosowanie tych dwóch barw jednocześnie sprawi, że przestrzeń nabierze ekskluzywnego wymiaru!

W jakich wnętrzach dobrze wygląda połączenie złota i srebra we wnętrzu?

Złoto i srebro jako luksusowe zestawienie aranżacyjne może być zastosowane w wielu wnętrzach. Gdzie połączenie złota i srebra sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim takie kolory dominują w pomieszczeniach urządzonych w stylach glamour czy art deco. To w tych wnętrzach dominuje pałacowy przepych, dlatego połączenie dwóch metalicznych kolorów doskonale wpisze się w ich założenia. Mogą one efektownie prezentować się na tle ponadczasowej bieli, ciepłych beżów czy też stonowanych szarości.

Ekskluzywne połączenie złota i srebra we wnętrzu będzie wyglądało atrakcyjnie w wielu przestrzeniach, między innymi sprawdzi się w salonach, sypialniach, także w łazienkach czy w kuchniach. To zatem świetny pomysły tam, gdzie celem jest uzyskanie efektu luksusowego przepychu we współczesnym stylu.