Posiedzenie PE dzień #2
Tematy dzisiejszych debat na sesji plenarnej: ‪#‎Brexit‬, europejska straż graniczna, zmiany w budżecie UE, opodatkowanie korporacji.
Dziś ‪#‎PE‬ będzie debatował nad rezolucją autorstwa Jana Olbrychta (EPL) i Isabelle Thomas (S&D) w sprawie przeglądu wieloletnich ram finansowych (MFF) na lata 2014-2020. Posłowie proponują między innymi wprowadzenie strategii budżetowej, tak aby móc skutecznie reagować na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, ale nie za pomocą rozwiązań „ad hoc”.

Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w środę po południu. Konferencja prasowa jest zaplanowana na godzinę 14:30 w środę. 

Posłowie, wraz z przewodniczącym ‪#‎KE‬ Jean-Claudem Junckerem i przewodniczącym Rady Donaldem Tuskiem będą dyskutować o wnioskach ze szczytu Rady Europejskiej, którym miał miejsce 28-29 czerwca i był poświęcony wynikom m. in. referendum w Wielkiej Brytanii. W trakcie szczytu rozmawiano także o jednolitym rynku cyfrowym i europejskim semestrze gospodarczym.

Również dziś posłowie będą debatować o projekcie ustanowienia unijnego systemu kontroli granicznej. Głosowanie jest zaplanowane na środę 6 lipca a konferencja prasowa tego samego dnia o godzinie 15:00.