O sytuacji w Polsce na Komisji LIBE


Dobrze, że w Radzie odbyło się wysłuchanie w ramach procedury artykułu 7, choć na konkluzje czekamy.

Zadziwia przedstawione przez rząd PiS uzasadnienie przerwania kadencji prezesa Sądu Najwyższego – skoro śmierć może przerwać kadencję, to można ją przerwać także z innych powodów.

Dobrze, że Komisja stawia  –  konkretne wymagania polskiemu rządowi, by wrócił do reguł praworządności.

Ale dobrej woli rządu polskiego nie widać,  więc –  co będzie dalej ?

Ustawa o Sądzie Najwyższym za chwilę wchodzi w życie. Najwięksi zwolennicy Unii w Polsce  protestując na ulicach krzyczą z nadzieją: EUROPO, NIE ODPUSZCZAJ!

Komisja ma dystans do przedstawienia wniosku do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, by natychmiast zamrozić wejście w życie Ustawy o Sądzie Najwyższym.

A to jest ostatni bastion niezależności sądownictwa w Polsce !!!

Czy będzie jak w Mołdawii, gdzie legalne zwycięstwo Nastase w wyborach mera Kiszyniowa zostało ANULOWANE przez sąd – nie wiadomo dlaczego, a Sąd Najwyższy oddalił skargę zwycięzcy…

To groźna zapowiedź tego, co może nastąpić w Polsce – podważenie demokracji przez sądownictwo całkowicie podległe  politykom!

Polski obóz demokratyczny chce wygrać w wolnym, wyborczym starciu z rządami PiS. I jest strażnikiem demokracji w Polsce.

Chcielibyśmy, by Komisja Europejska była również w pełni i skutecznie  –  strażnikiem wartości zapisanych w naszych, europejskich Traktatach.

Po wczorajszej decyzji Komisji ma Pan wszystkie możliwości w ręku, by dalej walczyć o  praworządność w Polsce.

Nie odpuszczajmy, bo chodzi o zbyt wiele !!!!!