Kongres EPP na Malcie
Na Malcie odbył się Kongres Grupy EPL. Dyskutowano o głównych problemach dzisiejszej Europy, Brexicie i sytuacji po ataku na konsulat w Łucku. 

 

Kongres polityczny Europejskiej Partii Ludowej wybrał posła PO Rafała Trzaskowskiego na wiceszefa formacji.

SME Europe: Protecting privacy and enabling innovation for Europe’s SMEs. Wziąłem udział w porannej debacie na temat ochrony prywatności i możliwych innowacji dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). 

Donald Tusk wygłosił przemówienie podczas Kongresu EPP – European People’s Party na Malcie. Musimy powiedzieć silnym głosem i bardzo wyraźnie, że skrajny nacjonalizm nie buduje Europy.  Naszym celem powinno być uświadomienie Europejczykom, że silna Unia Europejska jest najlepszą gwarancją suwerenności narodowej i państwowej. Ci, którzy podważają jedność europejską, stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa własnych krajów. Im większa jest Europa, tym bardziej jest ona suwerenna, a zatem zdolna do obrony suwerennych narodów.

 

Wystąpienie Angeli Merkel. Europejska Partia Ludowa jest największą siłą w europejskiej rodzinie partii politycznych. Wyzwaniom trzeba stawiać czoła z odwagą. Musimy wiedzieć jakie problemy możemy i powinniśmy rozwiązywać na poziomie unijnym. Nasze wartości nie mogą zatrzymać się na naszych zewnętrznych granicach, z drugiej strony nie możemy udawać, że nie mamy granic. Nienaruszalność terytorialna jest zasadą, której musimy się trzymać. Kraje Bałkanów Zachodnich powinny mieć szanse na członkostwo w UE.