Konferencja prasowa – Jednolity Rynek Cyfrowy
Blokowanie dostępu na rynku cyfrowym (geo-blocking) musi się skończyć. O szczegółach raportu przyjętego przez Parlament Europejski będę mówił podczas konferencji prasowej dziś o 10:00.

Koniec blokowania dostępu do rynku usług i towarów w internecie ze względu na miejsce zamieszkania klienta (geo-blocking) – tego domaga się Parlament Europejski w przyjętym w tym tygodniu sprawozdaniu w sprawie rynku cyfrowego. Posłowie domagają się także wsparcia dla rozwoju rozwijania europejskich technologii w zakresie gromadzenia danych, przetwarzania danych w chmurach, internetu rzeczy, drukowania 3-d. Posłowie żądają też przeglądu zasad dotyczących dyrektywy o prywatności.

Dzisiejsza konferencja prasowa, na której mówiłem o raporcie o Jednolitym rynku cyfrowym, przyjętym przez Parlament Europejski w tym tygodniu.

W nowej strategii ‪#‎digitalsinglemarket‬, ujęto kompromis w sprawie ochrony danych osobowych i polityki kontroli bezpieczeństwa, ochronę dóbr osobistych klientów, ochronę dzieci w sieci, czy walkę z nielegalną działalnością w internecie. Jednolity rynek cyfrowy nie jest zagrożeniem dla polskiego biznesu, ale użytecznym narzędziem. W DSM ważne są terytorialne zasady poszanowania, odpowiadające prawu autorskiemu w cyfrowym świecie. Harmonizacja europejskich problemów cyfrowych jest ważna dla bezpieczeństwa, życia społecznego i kulturalnego.