Cyfrowa Europa: na szczycie 5G
UE chce być naprawdę cyfrową gospodarką i być w czołówce przejścia gigabitowego społeczeństwa do roku 2025, gdzie normą będzie technologia 5G. Parlament przegląda plan działań, aby rozbudować 5G w całej strefie.

Wyobraźmy sobie samochody bez kierowców, które mogą się ze sobą łączyć, monitorowanie stanu zdrowia online, intuicyjne usługi e-usług, wirtualna rzeczywistość i urządzenia samoregulujące. Lodówka będzie zawsze zimna; Grzejnik ciepły; Telewizor wystarczająco jasny. Dane mogą być również przesłane z tych maszyn do dostawców usług.

Witamy w świecie 5 generacji sieci komórkowych tzw. 5G – najnowsza technika, która wkrótce może być normą w biznesie i życiu codziennym. Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia tego szybkiego, cyfrowego świata o dużej pojemności do 2025 roku, z czego 700 milionów euro przeznaczonych na ten cel, a także finansowania sektora prywatnego. To wszystko zmieni. Otworzy nowe możliwości w branży, w wielu usługach.

Praca wciąż trwa – infrastruktura, przepisy i produkty muszą zostać zaktualizowane. Konieczne jest rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem nad zwiększoną łącznością.

Istnieją podziały cyfrowe. Posłowie apelują o powszechny dostęp do technologii, aby zapewnić, że ta 5G cyfrowa przyszłość jest przyszłością dla wszystkich.